“IWC Pilot Top Gun” Saat Almayın. Kırılıyor

Saatleri severim.   İmkanım varsa ve beğendiğim saat olursa alırım.

11.09.2009 tarihinde de, o tarihe kadar bir saat için ödediğim en yüksek tutarı ödeyerek IWC  Pilot Top Gun saat satın aldım. Çok severek te kullandım.

Bir gün, kola takılan her saatin başına gelebileceğini düşündüğüm gibi; kolum ve saatim yanlışlıkla sert bir yere çarptı.  Ve aradan birkaç gün geçti, iş yerinde bir toplantı ortasında ve durduk yerde kolumdaki saat yerinden fırladı ve düştü.

Baktım ki seramikten yapıldığını, sonradan öğrendiğim, dış kaplaması kırılmış.

Kol saati kullanıp ta yanlışlıkla bir yere çarpmadım diyeniniz var mı?

Saat ufak bir çarpma ile kırılır mı? Öyle olsa kimsenin kolunda saat kalmaz.

Kırıldı.

          

 

 

 

 

Bu kadar değerli bir saatin sadece “marka” satmayacağını, aynı zamanda “dayanıklılık ve satış sonrası servis” te sağlayacağını düşündüğüm için çok önemsemedim. Çünkü saat arızasını-sorununu ilk defa yaşamıyordum; ama hiç aşağıdaki gibi bir süreç yaşamadım.

Seramik çerçevesi kırılan saatimi, Nişantaşı’nda IWC servisine götürdüm.

Anladığım kadarı ile sadece benim IWC Pilot Top Gun kol saatim kırılmamış, doldurdukları formlara ve sorularıma verilen yanıtlara bakılınca kırılan aynı marka model saatlerin sayılarının oldukça çok olduğunu anladım. Örneğin; benim saatim kırıldı diyerek servise gittiğim gün, bir başka saat daha kırılmış ve servise gitmiş.

Bu denli çok para ödeyerek aldığım saatimin, bu kadar çabuk kırılgan olduğunu bana satarken söyleyemezler miydi?

Söylemediler.

Saatimi verdim. İsviçreye gönderdiler. Sonra, beni aradılar ve kırılan seramik çerçevemin tamiri için daha önce saat için ödediğim bedelin neredeyse yarısını talep ettiler.

Saatimi çok sevdiğim için ödemesine ödeyeyim ve saatimi kurtarayım ama; yeni seramik çerçevenin bir yere çarpıp kırılmayacağını nasıl bileceğim.

Tam tersine, sonucu zaten biliyorum. Çarpınca kırılıyor.

Her seferinde saat bedelinin yarısı kadar da yeniden tamirat bedeli ödemek gerekiyor. Değişik bir satış stratejisi. Saati sat, kırıldıkça para kazanmaya devam et.

Tamiri istemedim.

Bugün saatimi; “Tamir Edilmeden teslim aldım” notunun altını imzalayarak geri aldım.

IWC yetkilisi; “Size yeni bir saat verme zamanımız gelmiş” dedi.

Ben de; “Evet ama, o saatim, IWC olmayacak.” dedim.

Bir müşteri olarak benim deneyimim: kırılıyor.

 

““IWC Pilot Top Gun” Saat Almayın. Kırılıyor” için 5 cevap

  1. Bu son derece değerli bilgileri payaştığınız için çok teşekkürler Ertuğrul Bey. Uzun süredir Tag Carrera kullandım ve değişiklik olsun diye inceleyip çok beğendiğim IWC’nin Top Gun modelinden almayı düşünüyordum. Saatin seramikten olduğunu biliyordum fakat kırılabileceğini hiç düşünmemiştim. IWC ile yaşadığınız bu olayı da öğrendikten sonra IWC’den iyice sovmuş oldum. Ben yine TAG’e devam ediyor olucam.

  2. iwc’nin sorunu mekanizmasi ya da kasasi degil turkiyede temsilidir. kasasi kirilmasaydi mekanizmasi