Günlük İstihkak

Çağlayan’daki iş yerimden akşamları eve giderken sürekli geçtiğim bir ara sokak var; Akgül Sokak. Bu sokakta sağ tarafta Eren Et ve Tavuk Pazarı ünvanlı küçük bir dükkan var. (Bknz; Google Map). Akşam mesai yorgunluğu ile kafamda bin bir düşünce akıp giderken önce çok dikkat etmediğim ama sonra neredeyse her gün ola-geldiğini gördüğüm bir manzara çok hoşuma gitti vesile ile paylaşmak istedim.

Akgün Sokağın müdavimlerinden bir tanesi de bir sokak köpeği. Sol şeritte otururken “Aman arabalar çarpmasın” diye endişe ettiğim bu müdavim,

hep aynı saatlerde Eren Et’in önüne gidiyor.

Biraz mahcup ama sonuca ulaşacağına emin bir ifade ile ve ısrarla o günkü kemik istihkakını bekliyor. Yüz ifadesi, duruş, kuyruk sallayış, uzun yıllardır golden’larla yaşayan benim için çok anlamlı. Sanki “Bugünkü hakkımı verecek misin?” diyor ama gururundan da taviz vermiyor.

İlk defa dün akşam onu istihkakı (bir kemik) ağzında, koşar adımlarla ve büyük mutlulukla Eren Et’den yukarı çıkarken gördüm. O anı yaşıyor ve mutluluk sesleri çıkartarak ilerliyordu. Sanki Bütün gece bu sokağı bekledim, korudum ve bu da hakkım olan kemik dercesine…

2017 yılına girerken bazen geleceğe dair endişelerden arınmak ve “o anı yaşamak, o andan mutlu olmak ne güzel bir duygu” diye düşündüm.

Güzel bir Yeni Yıl olsun. Yeni Yılınız Kutlu Olsun.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir