Ne Lüks, Güncel Bilgiye Dayalı Karar Alabilmek.

Bugün, ABD kökenli “Mu Sigma Limited” (www.mu-sigma.com) firmasının temsilcileri ziyaretimize geldi.

Mu Sigma: Dünya’nın en büyük analitik hizmet sağlayıcısı şirketi imiş. Fortune 500 de yer alan 50 firma ile çalışıyorlarmış. ABD de sağladıkları ticari başarıyı Avrupa ve Türkiye’de de yaymak istiyorlarmış. Bu amaçla, pazarı tanımak için hızlı ziyaretler gerçekleştiriyorlarmış.

Firmalarda her gün binlerce karar alındığını, bu kararlar alınırken, genellikle geçmiş tecrübelerden faydalanıldığını, ancak;  geçmiş tecrübenin bugünkü şartlara uygun kararların alınmasında, kullanımının risk içerdiğini ifade ettiler.

Karar alıcılara varolan en son, en güncel bilgileri süzgeçten geçirerek sunduklarını (kullandıkları model aracılığı ile) ve analitik bilgi kullanımının kurum içerisinde yaygınlaştırılmasını sağladıklarını söylediler.

Şirketten şirkete değişmekle birlikte, 8-12 hafta arasında karar alıcılara, alacakları kararlara ilişkin analitik ve güncel bilgiyi sunabilecek altyapıya ulaşabildiklerini ilettiler.

Binlerce, milyonlarca bilgi içerisinden firmanın karar alma süreçlerine en fazla etkisi olacak bilgileri süzebildiklerini ve belli bir kalıpta karar alıcılara sunduklarını ilettiler.

Bugünün Dünyası’nda, her an herşey değişiyor, farklılaşıyor ve doğru zamanda doğru kararı almak giderek daha da zorlaşıyor. Karar alma zamanı geldiğinde; kararların alt yapısını oluşturacak güncel ve süzülmüş bilgileri karar almadan önce elde etmek ve bu bilgilerin ışığında karar alabilmek çok güzel bir “iş çözümü” gibi geldi bana.

Siz ne dersiniz?

Karar alıcıların işi biraz daha kolaylaşmıyor mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir