Sigorta Dükkanım Brokerlik Lisanslarını Aldı.

Sigorta Dükkanım Sigorta ve Reasürans Brokerlik Anonim Şirketini kurarken, satışlarımızı internet ve call center aracılığı ile yapmayı planladığımızı duyan bazı dostlarımız (Türk ve yabancı) bize;

-“İngiltere ve ABD de bu sistem başarılı oldu ama İtalya ve İspanya da başarılı olmadı.”

-“Türkiye de sigorta satışlarında insanlar karşılarında bir insan görmek isterler”

yorumları yaptılar.

-“Türkiye de de sigortanın geleceği bu yönde gelişecek ama daha erken”

yorumları yapanlar da oldu.

Bütün bu cesaret kırıcı yorumlara karşın gene de iş modelimizi değiştirmedik, Hayat Dışı ve Reasürans Brokerlik ruhsatlarımızı aldık ve yakında hizmet vermeye başlayacağız.

Bizi Cesaretlendiren neydi?

Türkiye de iş yapış şeklinin ve internet kullanımındaki artışın Kıta Avrupası’ndan farklı olduğunu gösteren bir çok istatistik, bize farklı şeyler söylüyordu. Ve de doymamış sigorta pazarında Bireysel Müşterilere ulaşacak dağıtım kanalı sayısının Bankalar dışında kısıtlı olması.

İşte bunlardan bir tanesi daha çok yeni yayınlandı.

Avrupa Internet Kullanımı Ülke bazında toplam tekil internet kullanıcı sayısı sıralamasına ilişkin Haziran 2011 rakamlarını veren ve internet istatistikleri konusunda hizmet veren bir comScore tarafından yayınlanan istatistiğe göre;

Hollanda, İngiltere ve Türkiye hızlı yükselişte.

Haziran ayında Avrupa’da internette vakit geçirme süresi kişi başına ortalama 26,1 saat olarak gösteriyor ama Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu ve yukarıda adını verdiğimiz 3 ülkede bu ortalama 31 saate çıkıyor.

comScore, raporunda Türkiye’nin tekil kullanıcı sayısı 22.967 milyon ve, her ziyaretçinin ortalama 3.4 sayfa görüntülediğini paylaşıyor.

Bu tablonun da güncellediği bilgilere göre internetten ve call center destekli yeni bir dağıtım kanalı kurmanın doğru olduğunu düşündük.

Sigorta Şirketlerimizden ve Kamu Otoritelerinden de cesaret verici yorumlar aldık.

“Sigorta Dükkanım Brokerlik Lisanslarını Aldı.” için 3 yanıt

  1. Bence bu site pratik/anlaşılır olursa ve iyi referanslar elde edebilirse patlama yapar… Umarım çok başarılı olur, sektörümüz adına sevindirici…

  2. Sevgili Ertugrul bey,

    Siz bu girisiminizle yeni bir “challenge” e imza attiniz. Bu bilisim ve iletisim çaginda Tûrkiye de sigorta sahasinda yerini almak zorundadir. Dunya devleri Türkiye’ye girmek için yarisiyorlar. ” Internet yoluyla ” sigorta konusunda bir ilk olmak bence bir sanstir. SIGORTA DÜKKANI basarili olacaktir,eminim.

  3. Günümüz çağında zaman çok önemli,bu sebeple sigorta hizmetlerinde birebir temas ve anlatım yolu ile poliçe hizmeti almak tabiki çok daha tercih edilmekte ancak internet yolu ile şayet yeteri kadar pratik ve açıklayıcı bir şekilde satış platformu oluşturulabilirse internet üzerinden bu hizmetlerin alınması çok daha cazip olacaktır. Günümüzde çoğu insan internet üzerinden birçok mal ve hizmet almaktadır.Çok basit bir örnek,internetten ortalama 2.000 TL lik bir telefon ve bilgisayar alan kişi neden ortalama 1.000 TL lik bir sigorta paketi satın almasın ki.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir