Tapunuzu Uzmanlıkla Alın!

FU olarak SAĞLAM TAPU’yu tanıtalı çok olmadı. Şimdiyse yepyeni bir hizmeti daha tanıtmak üzereyiz!

Bireysel müşterilerin tapu müdürlüklerindeki ihtiyaçlarını yaygın avukat ağı ile karşılamayı hedefleyen ürünümüz olan SAĞLAM TAPU; artık SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Firmaları ile çalışacak. TAŞINMAZ RİSK ANALİZİ adını verdiğimiz yeni hizmetimiz ile, SAĞLAM TAPU’yu gayrimenkul edinmek isteyenlerin ihtiyaç duyacağı tüm ürün ve hizmetlerin sunulacağı bir portal haline getirme amacımıza bir adım daha yaklaştık.

SAĞLAM TAPU; daha önce gayrimenkul alım işlemi hiç yapmayan ancak bir profesyonelle çalışmanın riskleri ne kadar önemli ölçüde azaltacağını bilen müşterilere sunduğu yeni hizmeti olan TAŞINMAZ RİSK ANALİZİ ile satın almak istediği gayrimenkulün teknik bir analizini de yaptırmak isteyenlerin ihtiyacını giderecek.

SAĞLAM TAPU; gayrimenkul satın alan müşterilerin, tapu işlemleri öncesinde, esnasında, ve sonrasında SAGLAMTAPU.COM uzmanları tarafından işlemlerinin kontrolünü gerçekleştiren, alım-satım işlemlerinde müşteri odaklı konumlanan bir danışmanlık hizmeti. TAŞINMAZ RİSK ANALİZİ ise; SPK Lisanslı Ekspertiz firmaları aracılığı ile, gayrimenkule ilişkin belediyelerdeki iskân, proje ve benzeri konulara ilişkin bilgilerin de sunulduğu yeni bir hizmet. TAŞINMAZ RİSK ANALİZİ ile alıcı ve satıcı arasındaki ticari ilişkiye girmek istemediğimiz için, gayrimenkul ile ilgili eder-fiyat çalışması yapmadan; taşınmazın konum teyidi, trampa riski taşıyıp taşımadığı, yapılaşma koşulları, projesine uygunluğu, fiziksel durum tespiti ve olumlu – olumsuz özelliklerini de özetleyebilecek bir çalışma sunuyoruz.

Bankalardan konut kredisi talep edildiğinde, krediye konu konut ile ilgili bir ekspertiz raporu hazırlanıyor, ipoteğin tesisi aşamasında ise farklı kontrol mekanizmaları çalıştırılıyor. Banka, kredisini güven altına almak için, konut kredisini kullanacak müşterisine de bir takım hizmetleri sunmuş oluyorlar. Buna karşın kredi söz konusu değilse, işler biraz daha tarafların karşılıklı iyi niyetine bağlı ilerliyor.

SAĞLAM TAPU, gayrimenkulün kayıtlı bulunduğu tapu müdürlüğünde tapu kütüğü incelemesi ile başlıyor, müşterinin SMS, E-Mail ve Telefonla bilgilendirilmesi ile devam ediyor. Tapu işlemlerinin başlamasının ardından hazırlanan evrakın müşterinin iradesi ve tapu kütüğü ile uygunluğu tekrar kontrol edilirken, tapu kayıtları itibariyle kısıtlamalar olarak belirtebileceğimiz ‘Takyidat’ riskinin de olası sonuçları belirtilerek müşterinin nezdinde tapu işlemlerinin kolay anlaşılır kılınmasını hedefleniyor. TAŞINMAZ RİSK ANALİZİ ile birlikte de bu kapsam genişliyor. SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Firmalarından destek alarak hazırlanan raporlarda belediye ve tapu müdürlüklerinde yapılacak olan detaylı proje incelemeleri ile beğendiğiniz ev, aldığınız ev mi bileceksiniz. Kısacası gayrimenkul alırken aradığınız uzman desteği, tek üründe iki uzman yardımı hizmeti olarak SAĞLAM TAPU’da yer alıyor.

SAĞLAM TAPU ve sunduğu ürünler ile ilgili daha detaylı bilgi için Çağrı Merkezi’mizi (0850 273 23 23) arayabilirsiniz.

Daha önce var olmayan yeni ürünümüzü daha iyi anlamak isteyenlere “Tanıtım Filmimizi” izlemelerini öneriyorum. Konuya dair eğlenceli içerikler için SAĞLAM TAPU’yu sosyal ağlarda da takip etmeyi unutmayın:

https://www.facebook.com/SaglamTapu https://twitter.com/SaglamTapu

https://www.linkedin.com/company/sağlam-tapu

https://plus.google.com/+SaglamTapu

Yine gayrimenkul dünyasına dair onlarca farklı bilgiye de SAĞLAM TAPU BLOG üzerinden erişebilirsiniz:

http://blog.saglamtapu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir