Banka Teftiş Kurulu Kökenli Hasar Liderleri

Hayat Dışı Sigorta Sektörü’nde 4 şirketin hasar birimlerinin liderliğini Garanti Bankası Teftiş Kurulu kökenli arkadaşlar yapıyor.

Garanti Bankası Teftiş Kurulu hem giriş sınavlarında aradığı yüksek yetkinlikler ve hem de bünyesinde görev yapan müfettişlere pratik ve teorik pek çok eğitimi bir arada veren, önemli bir yönetici havuzudur.

Sadece Garanti Bankası üst yönetiminde değil finans sektörünün pek çok kilit yönetim kadrosunda bu okuldan yetişmiş, güvenilir ve yüksek performanslı kişiler görev yapmaktadır. Gerek birbirinden çetrefilli sorunların çözümünde ve gerekse çok farklı bir skalada insanlar ile birlikte çalışma tecrübesinin edinilmesinde ve de bankacılık sektöründe sürekli yenilikleri ile tanınan Garanti Bankası gibi bir kurumun kültürünün etkisi ile bu okuldan farklı sektörlere ciddi bir insan kaynağı desteği sağlanmaktadır.

İşe bakış açılarındaki geniş perspektif, bitmeyen yenilik arayışı, yabancı dil yetkinlikleri başta olmak üzere genel teknik donanımları sonucu olsa gerek bugün itibari ile Hayat Dışı Sigorta Şirketleri içerisinde 4 Şirketin Hasar’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı veya Direktörü unvanında yer alan arkadaşlar Garanti Bankası Teftiş Kurulu kökenli.

Toplam oyuncu sayısına ve bu şirketlerin sektörde aldıkları Pazar payına baktığımda ağırlıkları sadece görev aldıkları Şirket adeti ile de sınırlı değil.

Ben de bir Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda yetişmiş aday olarak 1998 yılı sonunda sigorta sektörü ile Hasar ve Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladığımda tanışmıştım. Bugünkü durum bana bu nedenle sempatik geldi galiba…

“Banka Teftiş Kurulu Kökenli Hasar Liderleri” için bir yanıt

  1. Üstad, sayende sektöre girdik, keyifli, öğretici tecrübeler yaşadık, yaşıyoruz. Keyifli çalışma birlikteliklerimiz oldu ve olmaya devam ediyor. “Garantili olmak, hatta Teftiş Kurullu olmak” ayrı bir tecrübe…Sevgiler saygılar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir