Beni Beğeniyor musun?

Dün, içerisinde bir sigorta şirketinin de bulunduğu bir Grubun, finans şirketlerinden bir tanesinin, üst düzey yöneticilerinden birisi ile görüştük.

Önce, Dünya’da ve Türkiye’de sigorta sektörünü konuştuk. Daha sonra sıra kendi grup sigorta şirketlerine geldi. Grup sigorta şirketlerinin performansını beğenmiyordu. “Bizimkilerin belirli bir politikaları yok, ne buluyorlarsa onu yazıyorlar. Bu sıralar Pazar payı peşindeler.” vb. şeklinde yorumları oldu.

Birden aklıma geçmişte yaşadıklarım geldi. Nedense aynı grubun içinde olupta, sigorta şirketini seven, ama daha da önemlisi beğenen, diğer grup şirketi çalışanı görmedim.

İtiraf edeyim ki, ben de bankacı olduğum yıllarda sigorta şirketimizin performansını beğenmezdim.

Sonra, o sigorta şirketine yönetici oldum. Bankadan transfer olmuş ekip olarak, canla başla çalıştık ama 3-5 sene sonra; Grubun diğer finans şirketleri yöneticilerinden, sigorta şirketi performansının beğenilmediğini duydum, öğrendim.

Bizden sonra yönetime yine ve yeni Bankacılar geldi. Ama diğer finans şirketleri çalışanlarına sigorta şirketi bir türlü beğendirilemedi.

Benzer örnekleri bir sonraki Grup’ta da yaşadım.

Neyse ki, 2007 yılından itibaren, Grupların beğenilmeyen o sigorta şirketleri, beklentilerden de öte değerlere alıcı buldular da, beğenmeyenlere anlamlı bir mesaj iletilmiş oldu.

Mutlu evliliklere ilişkin okuduğum bir araştırmaya göre; başarılı evliliklerde çiftlerin birbirlerini beğenmeleri her şeyden (sevgi, saygı, nezaket vb.) daha önemliymiş.

Hatta, mutluluğun anahtarı olarak eşinize sıklıkla “Beni beğeniyormusun?” diye sormak veya yine sıklıkla, “Eşinizi çok beğendiğinizi” ifade etmek gerekiyormuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir