Değiştirmeyelim, Onaralım Zamanı

Ülke olarak güç günlerden geçiyoruz. Ama 1994, 2001, 2004 ve 2008 krizlerini iş hayatında yaşamış, karşılamış bir beyaz yakalı profesyonel olarak Ülkeme güveniyorum. Genç dinamik nüfusumuza, coğrafi konumumuza, eğitimli profesyonellerimize, çalışkan insanımıza, iş dünyasında krizler yaşamış tecrübeli yöneticilere güveniyorum.

Bu krizi de atlatacağız. Her krizin ardından hızla yükseldiği gibi yine ekonomimiz hızla büyüyecek ve genel ortalama büyümemizde benzer ülkelerden daha iyi olacaktır.

Kriz tecrübelerim bunu söylüyor ve buna yürekten inanıyorum.

Bu defaki krizin içeriği ve yoğunluğu birey, şirket ve kamu olarak farklı hareketler, eylem planları gerektiriyor. Örnek: Biraz daha ithal olmayan ürünlere yönelmek, biraz daha az tüketmek, biraz daha değiştirmek yerine onarmak gibi.

Ben X kuşağıyım. Y kuşağı kadar olmasa bile onarmak yerine yenisini alma yönünde bir alışkanlığım ve yaşam biçimim var ama 1940’larda doğan bizden bir önceki kuşak ile çocukluğum boyunca farklı deneyimler yaşadım. Yaşlanan Transistörlü radyomuzu her seferinde tamir ettirmek, bozulan ütüyü tamirciye vermek ve bir süre beklemek, bozulan TV (siyah-beyaz) yaptırmak için haftalar boyunca beklemek gibi.

Onlar 2. Dünya Savaşının yokluk döneminde Dünyaya gelmiş ve eşyalarının kıymetini bilmek zorunda olan nesildi. Sonradan mallar ucuzladı. İthalat çoğaldı ve ulaşılabilir oldu. Tamirciye ihtiyaç azaldıkça tamirci kalmadı ve  yeni nesil de tamirci olmak isteyen kalmadı.

Ama işte tam da o günlerdeyiz. Yeni işimden AUTO KING ’ten örnek vereyim.

Trafikte 20 milyonun üstündeki araçların büyük kısmı ithal araçlardan oluşuyor. Kurlar fırladı bir çok distribütör firmanın  yedek parça ve boya fiyatlarında ciddi artış yapması öngörülüyor. Aynı zamanda distribütör firmalar şu an  satışlarını durdurduğu için yedek parça sevkiyatları da olumsuz yönde etkileniyor veya etkilenecektir.

İşte tam burada; AUTO KING servisleri olarak “Değiştirmek yerine onarmak” ilkesi ile ağır hasarlı parçaların onarımına çalışarak  ülkemiz, şirketlerimiz ve bireylerin ekonomisine  bu  zorlu süreçte destek olmayı hedefledik.

Geçmiş tecrübem özellikle uzun Bayram tatilleri arasında hasarlanan araç sayısında ciddi artışlar olduğunu (Gönülden dilerim ki vefat ve yaralanma olmasın) gösteriyor.

AUTO KING, Sektöre ve bireylere Mini Hasar ve Orta Hasar onarımı yapmayı, mobil servisleri ile tampon hasarlarını, parça değiştirmeden onarmayı vaad ediyor.

Değiştirmeyip, onarmak için çok doğru bir zaman değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir