Yeni Bir Heyecan İçindeyim

2013 yılı içinde daha önce tanıştığımız Pera Capital Partners ekibi, Auto King firmasına yatırım yapmak istediklerini, sigorta sektöründe mevcut ve potansiyel müşteriler ile tanışma konusunda kendilerine danışmanlık verip veremeyeceğimi sordular.

Randevu taleplerime çok hızlı geri dönüşler aldım ve 10 sigorta şirketinin hasar GMY’leri ile bazı şirketlerin Genel Müdürleri ile görüşmeler yaptım. Aldığım geri bildirimlerden hızlıca ve bugün de tekrar okuduğumda etkin olduğunu düşündüğüm bir rapor yazdım ve Pera’ya gönderdim.

Bu raporun da etkisi ile, sektörünün ilk ve en güçlü oyuncusu Auto King, kitaplara konu olan başarılı girişimciler olan eski sahiplerinden satın alındı. Satın alanlar EMF Capital ve Pera Capital şirketleri idi.

Bu çalışmadan sonra Pera ekibi, bizim ilk yatırımımız Fu Gayrimenkul’e bir Genel Müdür arıyoruz, gelmek ister misin diye sorduğunda memnuniyetle kabul ettim.

Ekim 2013 de başladığım Fu Gayrimenkul Genel Müdürlüğü görevimde, ekip arkadaşlarımla ve beraber çalıştığımız 750’den fazla avukat iş ortağımız ile birlikte çok güzel neticelere imza attık.

Pera Capital Partners FU Gayrimenkul’ün %100’ü ne sahip idi. (2017 sonunda bir kusmı DCP Venture Capital’e satıldı)

Operasyonu Bilgi İşleme taşıdık, açığa çıkan insan kaynağımızı, 6 ilde kendi kadrolu avukatlarımızın sayısını artırmak için kullandık ve 2016 yılının son çeyreğinde hızlıca %100 den fazla artan işlem hacmimizi hiç aksatmadan başarıyla yönettik.

2017 yılı Fu Gayrimenkul tarihinin altın yılı oldu. Bizim hesaplarımıza göre o yıl Türkiye’de tesis edilen ticari-bireysel 550.000 ipoteğin 272.000’i tek başına Fu Gayrimenkul ekibi ve iş ortakları tesis etti. Ciro ve kar rekoru kırıldı.

Teknolojisi ile (web, mobil, ara yazılım, hızla entegre olma yetenekleri ile) verimlilikte ilave %20-30 iş yükünü bile karşılayabilir potansiyele ulaştı. Aralarında 4 kamu bankası da olmak üzere 29 banka ve 50 banka dışı kuruma hizmet vermeye başladı. Artık soranlara birlikte çalışmadığımız 3 banka var demek, çalıştığımız 29 bankayı saymaktan daha kolay hale geldi.

Aynı şirkette aynı unvan ile bu kadar uzun çalışmadım; yaklaşık 5 sene. Şimdi benden talep edildiği süre boyunca Fu Gayrimenkul Yönetim Kurulu üyesi olarak orada işleri kendilerine emanet etmekten hiç tereddüt etmediğim çalışma arkadaşlarıma desteğe devam edeceğim.

Geçtiğimiz günlerde, şirket ortaklık yapısı şu an itibari ile EMF ve Pera Capital Partners olan Auto King firmasında Genel Müdür pozisyonu ile çalışmam teklif edildi.

Memnuniyet ile kabul ettim. 07 Ağustos’da yeni görevime başladım.

Öncelikle böylesine güzide İngilizce tabiri ile “Unique” bu şirketin kuruluşunda emeği geçen Fazıl Bey ve değerli eşine, daha önce farklı alanlardaki yetkinlikleri ile değerine değer katan Güven Bey ve Ayhan Beye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Amacım bayrağı biraz daha ileri taşımak.

Bu benim 29 yıllık profesyonel iş hayatımda 8. yeni şirketim. 8. yeni heyecanım. İlk toplantıda yeni çalışma arkadaşlarıma da söylediğim gibi hiçbirinden başarısız ayrılmadım. Buradan da aynı mutluluk ve gönül rahatlığı ile ayrılacağım günlere kadar elimden gelenin en iyisini yapacağım. Öncelikle çalışma arkadaşlarımın destekleri ile.

Elbette, Sigorta sektörünün tüm paydaşlarının da (Şirketlerin, acentelerin, brokerların, eksperlerin, servislerin, sigorta medyasının ve şu an için sayamadığım tüm paydaşların) desteğini almayı umuyor ve diliyorum.

Auto King sektöründe iyi bir marka ve önemli bir işlevi yerine getiriyor. Yetkili servislerden daha ucuza ve fakat kurumsal kimliği ile iş ortaklarına ve nihai müşterilerine  güven  (iki yıl garanti ile) veriyor.

Her ay binlerce müşterinin mini hasarını kısa sürede ve hasarsızlıklarını etkilemeden onarıyor.

Dolu hasarlarında şirketlere, filolara şahıslara hızlı ve profesyonel servis veriyor.

Tampon tamirlerini büyük bir hassasiyetle gerçekleştiriyor.

Gelişmeye büyümeye, insana, teknolojiye ve yeniliklere yatırımlarına devam edecek.

Üstelik iyi bir iş modeli şu anda Yunanistan’da olduğu gibi, niye yurt dışında da bizleri gururla temsil etmesin ki…

“Yeni Bir Heyecan İçindeyim” için 10 yanıt

 1. Sevgili dostum, yeni görevinde şans meleklerinin omuzundan ayrılmamasını dilerim. Aycan’a ve sana sevgilerimle…

 2. Sayın Ertuğrul BUL;
  Yeni görevinizde, sağlıklı günlerde, üstün başarılar dilerim.
  Etik değerler içerisindeki rekabetin, aynı kulvarlarda koşan, tüm yarışmacılara sektörel güç getireceği inancımla, ” Sahaya hoş geldiniz ” diyorum.
  Saygılarımla

 3. Ertuğrul bey öncelikle merhaba yeni göreviniz hayırlı olmasını dilerim. Biz Denizli AUTO KİNG olarak başarılar dilerim.

 4. Ertuğrul Bey yeni göreviniz hayırlı olsun .Autoking in sektördeki yükselişinin sizinle daha da hızlanacağını umud ediyorum.
  Başarılar dilerim.

 5. Ertuğrul bey merhaba.
  AUTO KING kurucuları sıfatıyla benim ve eşim hakkındaki nazik yorumlarınız için teşekkür eder, yeni sorumluluğunuzda üstün başarılar dilerim. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir