Dijital Sigortacılıkta Ben de Varım Diyen Banka

Son dönemde, farklı dağıtım kanallarının dijital sigortacılık dünyasına peş peşe girişlerini heyecan ile takip ediyoruz.

Direkt Sigorta şirketleri, brokerlar, acenteler, sigorta panelleri derken şimdi de bir Banka, sigortacılık konusunda faaliyetlerini dijital ortama taşıdı.

Aktif Bank sigortayeri.com adında web sitesini kullanıma açtı.

Aktif Bank, bankacılık kulvarında  alternatif dağıtım kanallarını başarı ile kullanan bir banka. Fiziki şube sayısını artırmak yerine,  alternatif dağıtım kanalları çözümleri geliştirerek  başarılı uygulamalara imza atıyor.

Farklı yaklaşımlarına şimdi de  “alternatif sigortacılığı” eklediler.

Sitede;

  • Zorunlu Trafik Sigortası, Kasko Sigortası, DASK, Konut Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Acil Sağlık Sigortası ve Size Özel Ürünler başlığı ile ürünler sunuluyor.
  • Müşteri Vaadi çok net

                                      -En Uygun Fiyatlar,
                                      -Her an her yerde,
                                      -7/24 Müşteri Desteği, 
                                      -Hasar Destek Hizmeti, 

  • 9 Sigorta Şirketi ile çalışıldığı gözüküyor.
  • Anladığım kadarı ile  sadece on-line web’ten satış olarak kurgulanmamış, PTT  Şubeleri ve  İş Ortaklığı Programı ile farklı lokasyonlardan da hizmet vermek amaçlanmış.
  • Tasarım aydınlık, kolay anlaşılır ve başlangıçta az bilgi ile hizmet verebilecek şekilde dizayn edilmiş.

Bunlarla birlikte;

  • Animasyon, sempatik karakter gibi “humor” içeren ve web dünyasının sevdiği tanıtım yaklaşımı kurgulanmamış. İlk bakışta dijital dünyanın “in“‘lerinden uzak duruyor.
  • Mevcut sigortacılık mevzuatı ile “iş ortaklığı” programını nasıl bir araya  getirebilecekleri bir merak konusu. Umarım bu konuda başarılı olurlar ve sigorta pastasının tabana yayılmasında ciddi katkı sağlayabilirler.
  • Sitede, “Nasıl Sigortalanırım?” başlığı ile anlatılan sigortalanma sürecinde örnek olarak verilen “Neova Sigorta”, ana sayfada sıralanan sigorta şirketleri arasında gözükmüyor.
  • Ancak, site henüz çok yeni faaliyetlerine başladığından, zaman içerisinde geliştirmeler yapılacaktır.

Sigortacılıkta da yeni bir sayfa açan Aktif Bank ve sigortayeri.com ekibine başarılar diliyorum.

Belki bu konuda objektif bakamıyor olabilirim ancak, bireysel dünyanın renkliliğini ve müşteri bakışını süreçlerine yansıtma açısından  değerlendirdiğimde www.sigortadukkanim.com mevcut diğer alternatifler arasında bana göre hala bir numara.

Bakalım Dijital alanda daha ne yenilikler çıkacak karşımıza.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir