Neden FU?

Bankalar ve kredi kuruluşları, kredilerinin güvencesini oluşturan ipotek işlemlerini, yakın zamana kadar kendi çalışanları aracılığıyla yürütmekteydi.

Küreselleşme ile birlikte modern işletmecilik anlayışının gereği olarak tüm dünyada “uzmanlaşma” kavramı ön plana çıkıyor; ABD ve Avrupa’da faaliyet gösteren bankalar, bu tür hizmetleri dış kaynak kullanarak uzman kuruluşlar aracılığıyla yürütüyorlar. FU, işte bu modern işletmecilik anlayışının gereği olarak  uygulamayı tapu iş ve işlemleri kapsamında avukatları ve uzman tapu sicil müdürlerini bünyesine alarak ülkemizde de yaşama geçirdi ve bu alanda kurumsal bir atılım gerçekleştirdi. Türk bankacılığının gündemine taşıdı. Bu sektörün kurucusu ve öncüsü olma sorumluluğunu üstlendi.

FU, Bankaların ana hizmetlerinin uzantısı veya tamamlayıcısı niteliğindeki tapu iş ve işlemlerini, yürürlükte  olan ilgili yasa, yönetmelik ve mevzuat uyarınca, yönetsel ve teknik süreçleri günün koşullarına göre  en iyi şekilde iyileştirerek, gerçekleştiriyor.

FU;

  • Ortaklık yapısı  şeffaf ve açıktır.
  • Destek hizmetini gerçekleştirebilecek yönetim yapısına, yeterli sayı ve nitelikte personele, gerekli teknik donanıma, belge ve kayıt düzenine sahiptir. Olası güvenlik risklerine, yangın ve doğal afetler gibi acil durumlara karşı gerekli önlemleri almıştır.

FU ile çalışmanın avantajları nelerdir? 

  •   FU, yaygın avukat ağıyla Türkiye’nin her yerinde.

Sektörünün öncü kuruluşu FU organizasyonu, 677 avukatı ile Türkiye’nin her yerinde çalıştığı birçok banka ve finans kuruluşuna kaliteli hizmet sunuyor.

  • İşlemler alanında uzman profesyoneller tarafından gerçekleştirilir.

Tapu iş ve işlemleri FU bünyesinde alanında  uzman personel ve  avukatlar tarafından gerçekleştiriliyor. Bu yolla süreç sağlıklı işliyor ve hata olasılığı en aza indirgeniyor. Kaliteli hizmet ile farkındalık yaratılıyor.

  • Ekonomik tasarruf mu sağlamak istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz.

FU Bankanın destek hizmeti alınmasından beklediği fayda ve maliyeti her anlamda karşılıyor.

  • Bırakın riski biz alalım.

Uzman avukat kadrosu ile Türkiye’de 81 ilde, 919  tapu müdürlüğünde güvenli hizmet sunan FU, geliştirdiği iç kontrol mekanizması ile banka için oluşabilecek riski de ortadan kaldırıyor.

Ayrıca FU’ verdiği hizmetlerden doğabilecek zararları karşılamak amacıyla mesleki sorumluluk sigortasına da sahiptir ve  tüm iş ve işlemler sigorta kapsamında gerçekleştirildiği için banka adına doğabilecek risk bertaraf ediliyor.

 “FU’nun gerçekleştirdiği iş ve işlemler benzer işi yapan şirketler içerisinde en yüksek sigorta teminatı ile korunmaktadır.”

  • Zamandan kazanıp, zamanı lehinize çevirebilirsiniz. Nasıl mı?

 Günümüz iş dünyasında rekabet ortamında öne çıkan kavramlardan biri de “zaman yönetimi” dir. Uzmanlık alanı olmayan tapu iş ve işlemlerini yürütmek gibi bir yükümlülük altında olan banka  çalışanları  için zaman kaybı yaratan işlerin FU aracılığıyla gerçekleştirilmesi banka çalışanlarına zaman tasarrufu saylıyor.

 

  • HIZLI ve ETKİN ipotek süreç yönetimi…

İpotek süreci optimum organizasyon yapısı ile hızlı ve etkin bir şekilde yönetiliyor. İşlem talebi tarafımıza ulaştıktan hemen sonra gerekli belgelerin temini ve hukuki incelemenin ( kredi müşterilerini n yetki, vekaletname vb. belgeleri, tapu kayıtlarının  incelemesi vb.) tamamlanması akabinde resmi senetler hazırlanarak şubeye avukat atama maili yönlendiriliyor ve ardından süreçler adım adım yönetiliyor.

  • Müşteri odaklılık esastır!

 FU,  yenilikçi bakış açısı ve inovatif vizyonu ile değişim ve dönüşümlere açık olmakla birlikte müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda organizasyon yapısına yön vererek öncü ve lider olma özelliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir