Özgüvenini Asla Kaybetme Kızım

Geçtiğimiz günlerde facebook üzerinden bir paylaşım aldık. Always’in (Orkid) #LikeAGirl, Global Kampanyasına ait çok etkileyici bir reklam.

“Kız Gibi” konseptine uygun olarak; önce yirmili yaşlardaki kızlara, Kız Gibi Nasıl Koşulur? Gösterir misin diye soruyorlar. Bu yaşlardaki kızlar gerçek bir koşu yerine, koşarmış gibi yapıp, komik hareketler yapıyorlar.

Kız gibi koşmak sorusunu küçük ve büyük yaşlardaki erkeklere de sorduklarında, onlar da kızların nasıl koştuklarına dair biraz da dalga geçer gibi koşu örnekleri gösteriyorlar.

Aynı soruyu, 8-10 yaşlarındaki kızlara sorduklarında, olabildiğince hızlı koşmak demek olduğunu söyleyip, hızla koşmaya başlıyorlar. Kız gibi taş fırlatmak ve kız gibi kavga etmek görüntüleri de olabildiğince kendisine güvenli ve mücadeleci.

Reklamın ana fikri: Kızlar ne oluyor da 10’lu yaşlardan 20’li yaşlara geçerken kendilerine güvenlerini kaybediyorlar? Üzerine kurgulu ve ben bayıldım.

Hemen 11 yaşındaki kızıma seyrettirdim. Bence sizler de kızlarınıza, çocuklarınıza seyrettirmelisiniz.

Kız Gibi

Daha güvenle yetişecek, gerçekten Kız Gibi hareket edecek çevrenin, imkanların, yaklaşımların sağlanacağı güzel bir gelecek olsun.

8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir