Tapunuz gerçekten sağlam mı?

Yeni bir ürünümüz var dostlar!

FU 2015’te kuruluşunun 10. yılını kutluyor. Kurulduğu günden bu yana 850.000’den fazla ipotek tesis etti ve bu seneki hedef ise 1.000.000 işleme ulaşmak. Kurulduğu günden beri düzenli olarak artan iş ve işlem hacmi, her geçen gün büyüyen anlaşmalı banka ve kurum portföyü, pazar liderliği ve güvenilir marka imajı, müşteri odaklı süreçleri ve hizmet kalitesi ile hızla büyüyerek gayrimenkul ipoteği sektörünün zirve noktasını temsil eden FU; bugünden itibaren yine bir yeniliğe imza atıyor: Bireysel müşterilerin tapu müdürlüklerindeki ihtiyaçlarını yaygın avukat ağı ile karşılamayı hedefleyen bu yenilikçi hizmetin adı SAĞLAM TAPU…

Bana FU ne iş yapar diye soranlara, 19 Banka ve 32 diğer kurumun, günde 700 – 1.000 ipoteğini alan kurum diye tanım yapıyorum. Ancak FU, bilgi İşlem alt yapısı, coğrafi yaygınlığı ve kurumsal yapısı ile faaliyette bulunduğu sektörün de kurucusu ve lideri.

Şimdiye kadar B2B müşterilerine hizmet veren FU’nun, B2C tarafında da bir ürün sunması ve sahip olduğu güçlü özellikleri, belki de hayatında ilk defa ev alacak bireylere de sunmasının iyi olacağını düşündük.

Ve 07.04.2015 tarihi itibari ile www.saglamtapu.com üzerinden bireysel ürünümüzü sunduk.

SAĞLAM TAPU; sahibinden.com üzerinde reklamlarına başladı ve Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google Plus’ta yerini aldı. Peki, nedir bu SAĞLAM TAPU?

Diyelim ki bir ev satın alacaksınız. Daha önce bu işlemi hiç yapmadınız, etrafınızda ev almış dostlarınız, akrabalarınız var ama acaba onlar evrakların nasıl olması gerektiğini, ne kadar biliyorlar?

SAĞLAM TAPU adını verdiğimiz bu hizmet, gayrimenkul satın alan müşterilerin, tapu işlemleri esnasında, SAGLAMTAPU.COM uzmanları tarafından işlemlerinin kontrolünü gerçekleştiren, alım-satım işleminin prosedürlere uygun hazırlanmasını sağlayarak müşteri odaklı konumlanan bir danışmanlık hizmeti. Yani alım-satım işleminde alıcının yanında duran tek uzman; SAGLAMTAPU.COM uzmanları. Onlar, tapu işleminin kuralına uygun şekilde hazırlanması sürecini kılavuzlayarak, satış resmi senedi ve tapu senedinin tutarlılığını kontrol ediyorlar. Satın alınacak gayrimenkulle birlikte gelebilecek muhtemel riskleri minimize etmek için gerekli bilgileri müşteriye bildirerek risk analizini yapıyorlar.

Kısacası aldığınız eve güvenmenizi sağlıyor. Evi tapuda ne yazdığını bilerek alıyorsunuz böylelikle yatırımınızın ileride nasıl etkilenebileceğini önceden biliyor, riskleri minimize etmiş oluyorsunuz. Yani geleceğinizi sağlama alıyorsunuz. SAĞLAM TAPU ile siz, gayrimenkul alıcıları ve yatırımcıları, tapu kayıtlarının, satın alacakları gayrimenkulü ve yatırımlarını nasıl etkileyeceğini önceden biliyor, risklerini minimize ederek güvenle satın alıyorsunuz.

Bir de gelelim işin, iş kısmına. SAĞLAM TAPU hizmetine ilişkin uzunca süren çalışmalar, profesyonel bir şirketle anlaşılarak yaptırılan SAĞLAM TAPU pazar araştırması ile saha tarafından da gözlemlendi.

Ürünün sunumuna ilişkin şimdilik bazı kısıtlarımız var. Sadece İstanbul’da, ev almak isteyenlere ve de banka kredisi kullanmayan kişilere sunulması gibi.

Bankalardan konut kredisi talep edildiğinde, krediye konu konut ile ilgili bir ekspertiz raporu hazırlanıyor, ipoteğin tesisi aşamasında ise farklı kontrol mekanizmaları çalıştırılıyor. Bankalar kredilerini güven altına almak için, konut kredisini kullanacak müşterisine de bir takım hizmetleri sunmuş oluyorlar. Buna karşın kredi söz konusu değilse, işler biraz daha tarafların karşılıklı iyi niyetine bağlı ilerliyor. İşte SAĞLAM TAPU ile buradaki boşluğu, oluşabilecek riskleri doldurmayı hedefledik.

Son bir yıl içerisinde gayrimenkul almış olan, son 5 yıl içerisinde birden fazla gayrimenkul almış olan ve önümüzdeki bir yıl içerisinde gayrimenkul almayı hedefleyen 63 kişi ile, derinlemesine görüşmeler ve anket görüşmeleri gerçekleştirildi ve bu araştırma neticesinde, müşteri temayülleri doğrultusunda hizmetin fiyatı 480 TL olarak belirlendi.

SAĞLAM TAPU hizmeti, www.saglamtapu.com web sitesine üye olunarak ve yine aynı site üzerinden hizmetin satın alınmasıyla başlayacak, İstanbul tapu dairelerinde görevli uzmanlarımız ve kadrolu avukatlarımızın işlemleri kontrol edip iletmesiyle sistem tarafında otomatik olarak ya kapatılacak ya da işlem tanımlanmış aşamaya yönlendirilecektir. Bu haliyle olabilecek en üst seviyede otomasyon kurulmaya, yoğun bir tempo ile hâlihazırdaki işlemlerimizin devamlılığını sağlayan çalışma arkadaşlarımıza ilave bir yük olmaması için özel çaba sarf edildi.

SAĞLAM TAPU hizmeti için Çağrı Merkezimizde yeni bir birim kuruldu ve bu hizmetle ilgili bilgilendirme ve randevu talepleri, web sitesinin yanında 0850 273 23 23 üzerinden de yapılmaya başlandı.

Daha önce benzeri var olmayan yeni ürünümüzü daha iyi anlamak isteyenlere “Tanıtım Filmimizi” izlemelerini öneriyorum.

Fu yöneticileri olarak “Yeni bir çocuğumuz oldu” hissini yaşıyoruz. Bakalım hep birlikte sağlıklı ve iyi büyütebilecek miyiz?

Konuya dair bilgiler, bilgilendirici infografikler ve eğlenceli içerikler için SAĞLAM TAPU’yu sosyal ağlarda da takip etmeyi unutmayın >

https://www.facebook.com/SaglamTapu

https://twitter.com/SaglamTapu

https://www.linkedin.com/company/sağlam-tapu

https://plus.google.com/+SaglamTapu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir