Tebessüm Ettim

Ne zamandır yazmıyorum.

Yazmayı özledim.

Gece saat 01.00 gibi bir şeyler yazayım istedim.

Oturdum ekranın karşısına.

2011 yılı idi. www.sigortadukkanim.com girişimimiz başlamıştı.

Ajanstan; Genel Müdür olarak bu girişimin sözcüsü siz olun, kişisel bir blog açın ve yazılar yazın tavsiyesi geldi.

İlk o zaman, www.ertugrulbul.com blog yazılarıma başladım. Aynı dönemde, sevgili Barış ve Kayhan’ın sahibi olduğu aylık Akıllı Yaşam dergisinde de yazılar yazmaya başladım.

Yaklaşık bir yıl, her ay bir yazı yazdım.

Güzel bir tecrübeydi.

Sigortadukkanim.com satılınca daha fazla yazı yazmak istemediğimi, Barış’a ilettim. O da sağ olsun beni kırmadı. Aynı dönemde www.ertugrulbul.com da yazılarımı yazmaya devam ettim.

Hala da o dönem yazdığım yazılarımın bir kısmı okunmaya devam ediyor. Gelen yorumlardan anlıyorum ki güncelliğini koruyor.

Sonra bir gün, 27.04.2013 tarihinde aşağıdaki mesajı aldım.

Yazılarınızı büyük bir ilgi ile takip ediyorum. Sizden www.sigortaajans.com adresimizde ayda bir köşe yazarı olmanızı rica edeceğim.bizi kırmak onaylarsanız çok sevinirim. Sayfamızın günlük ziyaretçi sayısı 2000 ‘dir, bir çok konuda fayda sağlayacağınızı dşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi Çalışmalar

 

Erhan NAVRUZ
Sigorta Ajans Operasyon Müdürü

Ben de kendisine şu mesajı yazmışım;

Erhan bey merhaba,

Teklifiniz için teşekkür ederim.

Öncelikle, sitenizi şöyle bir gezdim. Güzel, aydınlık ve sigortacılığa odaklı, şık bir web sitesi olmuş. Tebrik eder, başarı dilerim.

www.ertugrulbul.com düşüncelerimi paylaşmak için güzel bir kanal oldu. Aslında, benim beklediğimden daha fazla ilgi gördü. Ben de hafta da bir yazılarımı yayınlamaktan keyif alıyorum. Sanıyorum kendi bloğumda yazmanın özgürlüğünü yaşamakta hoşuma gidiyor.

Ayda bir Akıllı Yaşam dergisinde de yazı yazıyordum ancak, www.sigortadukkanim.com u sattıktan sonra devam etmek istemedim.

Bu nedenle güzel teklifiniz için teşekkür etmekle birlikte, teklifinizi üzülerek kabul edemeyeceğim. Bununla birlikte, arzu ettiğiniz yazılarıma link verebilirsiniz.

Tekrar başarılar diliyorum.

Ertuğrul

……

Aradan bir süre geçti. Sigorta sektörüne hizmet veren bir şirketin Genel Müdürlüğü’nden ayrıldığımda, Erhan Navruz tarafından kaleme alınmış, bir yazı okudum.

……Yine sevgili Ertuğrul BUL iyi bir satışçı olabilir fakat hiç bir zaman sigorta şirketine bir ürün veya hizmet satışında bulunmamıştır aksine ürün ve hizmeti alan tarafta bulunmuştur. Aslında hasar dediğiniz olay sektör ile bağımlı görünse de çok bağımsız bir uzmanlık alanıdır….

Yazışmalarımız aklıma geldi.

Bir de 1998 yıl sonunda sigorta sektörüne Hasar’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmam, 1999 depreminde Garanti Sigorta’nın Hasar’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmam geldi. Sonrasında Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapmaya başladığım 2000 yılı Haziran ayına kadar başarı ile sürdürdüğüm, geldi aklıma…

Sonra, 1.5 yılı işin başında, toplam 3 yıl Ürgüp’ün ilk Cafe &Bistrosunu işlettiğim.

Türkiye’de pek çok şirketin farklı isimlerle taklit ettiği, HelpPoint Hasar Merkezleri fikrini ve uygulamasını sektörle tanıştıranın da benim olduğumu.

Fu Gayrimenkul zamanında sigorta şirketlerine, (ben ayrılırken hizmet verilen sigorta şirketi sayısı üçdü)  avukatlarımızca Kaza Tespit Tutanaklarının toplanması işini anlattığım ve ürün ve hizmet sattığımı anımsadım.

Üstelik, söz konusu habere konu şirketten ayrıldığım gün, benim dışımda, beş kişilik Yönetim Kurulu üyesinden iki tanesinin de (Bir İngiliz ve bir Güney Afrikalı) aynı gün, benim ayrılışıma  tepki olarak Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bilmiyordur çünkü, habercilik ayrı bir uzmanlık alanıdır.

Diye düşündüm.

Tebessüm ettim..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir