Teşekkür Ederim

Blog yazmaya 2011 üçüncü çeyreğinde başladım.

Başlama nedenim, www.sigortadukkanim.com ‘u destekleyecek bir “CEO Blog” oluşturulmasının faydalı olacağı yönünde, tanıtım ajansımızca  yapılan tavsiye idi. İşler biraz oturup, kendi kendini devam ettirmeye başladığında bu defa ofiste kalma sürem artmıştı ve de yazmak istediğim çok şey vardı.

Uzun bir süre her gün bir yazı post ettim (post etmek blog’çular arasında kullanılan bir terminoloji). Sonra baktım ki işi gücü bırakıp, bugün ne yazsam? diye düşünerek, kendimi rakamlar, haberler içinde kaybetmişim.

Sonra haftada bir yazı yazmaya karar verdim.

Ekim 2011 de yeni şirketimizin lansmanı için reklam ajansı ile görüştüğümüzde, tanıtımda en etkili yöntemlerden bir tanesinin de sigorta sektöründe yazı yazan blog’çular aracılığı ile yapılacak tanıtım olduğu söylendi. Ancak o dönemde sigorta sektöründe ciddi blog yazan yoktu, ya da biz bulamadık. İlklerden birisi olmak güzel bir hedefti.

Zamanla blog post ediyor olmamın amacı değişti, özellikle www.sigortadukkanim.com ’un satılmasının ardından artık işin ticari amacı kalmamıştı. Bu kez de haftada bir yazı yazmayınca bir eksiklik hissetmeye başladım.

Neredeyse iki senedir yazı yazıyorum. Bu hafta tatilden yeni döndüm, ekran başına oturdum ve www.ertugrulbul.com ne yapmış, birilerinin işine yaramış mı diye değerlendirme yapmaya karar verdim.

  • Bugüne kadar 241 yazı post etmişim.
  • Yazılarım toplam 64.696 defa okunmuş ve toplam 102 yorum yapılmış.
  • En çok okunan yazım; Çok sevdiğim arkadaşım Ali için yazdığım ve  2.143 defa okunan  “En Doğrusunu Ali mi Yaptı?” olurken, geçtiğimiz yıl kaybettiğim babamın, sağlık serüvenini yazdığım “Sağlığınıza Dikkat”  ikinci en fazla okunan yazım olmuş.

Bloğumu sigortacılık konusunda konumlandırmak isterken en çok okunan yazıların sigortacılık dışında olmasını nasıl karşılamalıyım bilmiyorum:))

Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir