İtalyan İşi

Olaylara, firmalara ve insanlara sadece olumsuz açıdan bakmayı doğru bulmam. İyi olana hakkını vermek lazım ve hatta kötü olandan daha fazla anlatmak lazım ki, kötüler de nasıl iyi olunacağını görsünler.

2008 yılında Casa mobilya firmasından çok beğenerek İtalyan CIACCI markalı bir yatak odası takımı aldık. Dedelerimizin, ninelerimizin prinç yatak takımlarının modernize edilmiş hali olduğu için olsa gerek, güzel tasarımının yanında nostaljik de bulduk ve aldık. Evimize kattığı sıcaklığı çok sevdik.

İki-üç hafta önce yatağın köşe dirseklerinden birisi kırıldı.IMG_1561

Döküm ve özgün bir parça olduğundan, kırık dirseği aldım ve Kızıltoprak’taki Casa mağazasına gittim. Mağaza yetkilisi; “Artık ithal ürünler satmadıklarını ve dönem itibariyle tatil sezonuna rastlayacağından, imalatçı firmadan kırılan parçanın yenisinin gelmesinin birkaç ay sürebileceğini”  ifade edince; imalatçı İtalyan CIACCI firmasının mail ve telefon numaralarını aldım ve mağazadan ayrıldım.

IMG_1560

Buradan sonrası bana çok ilginç geldi…

8 Temmuz günü  CIACCI firmasına, kırılan parçanın fotoğrafı ile birlikte, sorunumu anlatan ve mümkünse kırılan parçanın yenisini kendilerinden bedeli karşılığında almak istediğimi, ifade ettiğim bir mail gönderdim.

12 Temmuz günü, olmasına çok alışık olduğum bir hizmet (sizlik) örneği daha yaşadığım düşüncesine kapılarak eve döndüm.  Firmanın hiç olmaz ise nezaketen, “Mailinizi aldık, ancak…” diye başlayan bir cevap bile göndermemiş olmasına kızgındım.

Bir de ne göreyim?

Evde bir küçük kurye kutusu. Gönderen: CIACCI/İtalya ve içinde kırılan dirsekten bir değil, iki tane (sağ ve sol)…

Koca bir yatak odası takımı küçücük bir parça yüzünden evde demonte vaziyette beklerken, kendimize yeni çareler (yenisini mi alsak, kırık parçayı tornacıya mı yaptırsak vb. gibi) ararken, gelen parçaları görünce yaşadığım mutluluğu anlatamam.

Ben daha yanıt beklerken, parça İtalya’dan geldi. Hani bir reklam kuşağı dönüyor ya; “Az laf, çok iş.”

Hemen bir teşekkür maili  yazdım… Mutluluğum paylaşmakla azalmadı, bir de blog yazısı yazmak istedim. Bravo CIACCI.

http://www.ciacci.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.