Zamanı Gelmişti – Sigorta Direkt

2012 biterken ve “Sigorta Direkt Türkiye’ye Geliyor mu?”   yazımın üzerinden bir yıl  geçmeden, Aviva Sigorta’nın “Artıksırasende”  web sitesi aracılığı ile Direkt Pazara sessiz sedasız bir giriş yaptığını öğrendim.

 …

  • Site renk ve tasarım açısından güzel olmuş. Internet Dünyası’nın yaygın pazarlama aracı animasyon ile basit şekilde işlemler anlatılıyor.
  • Internet kullanıcılarının sevdiği, “ufak ta olsa bir ödül alma” yönündeki talepleri karşılanıyor.
  • Satın alımda kasko ve trafik bir arada pazarlanmaya çalışılıyor ve kasko poliçesini web sitesi üzerinden alanlara trafik  ürününü de alırlarsa kasko priminden %5 indirim sağlıyor.

Henüz çok yeni ve geliştirilmesi gereken alanlar var.

Örnek: Kullanıcılar açısından halen, sistem akıp gitmiyor. Özellikle teklif sayfasında kullanıcı deneyiminin yakından takibi ile geliştirmeler yapılması gerektiğini düşünüyorum.

En beğendiğim özellik: Kullanıcıya kasko poliçesinin teminat içeriğini kendi ihtiyaçlarına göre dizayn etme özgürlüğünün verilmiş olması.

Merak ettiğim konu ise; Kasko ürününün içeriğinin ve fiyatının acentenin sattığı üründen farklılaşıp farklılaşmadığı.

Ancak ne olursa olsun; Direkt‘i gerçek anlamda Türkiye’ye taşıma cesareti gösteren; Aviva Sigorta yöneticilerini kutluyor ve başarılar diliyorum.

Sigorta Direkt’in Türkiye’ye gelişinde bir şirket liderlik edecekti. Bundan sonra diğer oyuncuların daha hızla ve cesaretle Direkt Pazara yöneleceklerini düşünüyorum.

Bu süreci nafile çabalarla kesmeye çalışmak değil, tüm oyuncular için “Bu Yeni Dünya’nın nasıl parçası olunabileceğinin?” araştırılması en doğrusudur.

Biz de www.sigortadukkanim.com u, her geçen gün şiddeti artan bu inanç ile kurmuştuk.

“Zamanı Gelmişti – Sigorta Direkt” için bir yanıt

  1. Şirketlerin bu şekilde doğrudan satış yapmaları acenteleri nasıl etkileyecektir acaba? Bir şirket acentesinden daha farklı bir ürün satarsa hangi acente bu firma ile işbirliğine devam eder? Elementer branşlarda yüzde 60-70 oranında dağıtımı gerçekleştiren acentelerin aleyhine bir gelişme olarak değerlendirmek yanlış olur mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir