2024 YEREL SEÇİM BİLDİRGESİ

 

CHP ÜRGÜP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ALİ ERTUĞRUL BUL

2024 YEREL SEÇİM BİLDİRGESİ

 

Değerli Ürgüplü Hemşehrilerim,

31 Mart’ta sandığa giderek Ürgüpümüze hizmet verecek olan belediye başkanımızı seçeceğiz. 21. yüzyılın Türkiye’sinde Dünya Kenti Ürgüp’e layık, vizyoner, dürüst, şeffaf, Ürgüp Aşkı ile çalışan bir belediyecilik için tercihte bulunacağız. Nasıl bir Ürgüp’te yaşamak istediğimize hep birlikte karar vereceğiz.

Belediye başkan adayınız olarak programımda nasıl bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

  1. Yine Yeniden Ürgüp

Ürgüp’ü, son dönemde kendi kabuğuna çekilen, biz bize yeteriz düşüncesi ile Dünya Kenti olma vasfını kaybetmeye başlamış, Kapadokya Bölgesi’nin toplam gelirinin %80’ini oluşturan turizm alanında diğer beldelerin gerisine düşmüş,  Bölge turizm gelirinden yeterince pay alamamış konumundan; “yine, yeniden” bir Dünya kentine dönüştürmeyi ve turizm gelirlerinden çok daha yüksek pay almayı vaad ediyorum ve artan turizm gelirinin tüm Ürgüplülerin geliri ve refahını artırmasını hedefliyorum.

  1. Hoşgörülü ve Saygılı Belediyecilik

Tüm Ürgüplülerin yaşam tarzlarına, değerlerine ve kimliklerine saygılı davranan; hiç kimseyi ötekileştirmeyen sadece Ürgüp ortak paydasında buluşan, hoşgörülü bir yönetim sergileyeceğime söz veriyorum.

  1. Hedef Sektörlere Odaklı Belediyecilik

Sadece Turizm değil, tarım, ticaret, sanayi, eğitim ve Ürgüp’e değer katacak sektörlere odaklanacak komisyonlarla, her koldan Ürgüp’ümüzü geliştirmeye odaklı bir belediyecilik vaad ediyorum. İşi ehline bırakacağım ve ekip çalışmasıyla Ürgüp’ü kalkındıracağız.

  1. Ürgüp’ü sadece Ülkemizde değil, Dünya’da Bir Çekim Merkezi haline getirecek Belediyecilik

Çevre beldelerin oluşturduğu farklı turizm çekim noktalarına, biz de Ürgüp’e has bir alamet-i farika ekleyeceğiz. Hedefimiz sadece yerli ve yabancı turistler olmayacak. Başta Ürgüplüler olmak üzere, kentimizi geliştirecek tüm vatandaşlarımız için tersine göç merkezi olacağız. Gençlerimiz göç etmek istemeyecek, kentimizde kalmayı tercih edecekler.

  1. Üretken Belediyecilik

Bütünsel bir yaklaşımla, bir yandan başta ulaşım, otopark, arıtma tesisi ve terminalin yeni alanlarına taşınması gibi Ürgüp’ün temel sorunlarına hızlı çözümler üreten, diğer yandan kentimizin kültürel zenginliklerini açığa çıkararak, biz Ürgüplüler ve turistler için kullanıma açan pek çok projeyi eş zamanlı  hayata geçirmeyi, Ürgüp’ü kolay, keyifle yaşanacak, tekrar gezip görmeye can atılan bir kent haline getirmeyi hedefliyorum. Projelerimi seçim sürecinde sizlerle birbir paylaşmayı heyecenla bekliyorum.

  1. Yenilikçi, Akıllı ve Sürdürülebilir Belediyecilik

Yenilikleri ve akıllı teknolojileri kentimizin doğasına ve kültürel mirasına ihanet etmeden hayata geçiren belediye olmayı hedefliyorum. Sadece Ürgüp vizyonu ile değil Dünya vizyonu ile çalışacağım.

  1. Kentin Kültürel Dokusunu ve Doğasını Koruyan Belediyecilik

Bir taraftan Kültürel Dokumuzu korurken, bir taraftan yalnızca Ürgüplülerin değil, Ürgüp’teki tüm canların haklarını ve rahatlarını gözeten, çocuklarımızın parklarda ve yeşil alanlarda oynadığı; planlı, temiz ve nefes alabileceğimiz Ürgüp hedefliyorum.

  1. Sosyal Adaleti Sağlayan Belediyecilik

Özel çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlılarımız başta olmak üzere tüm dezavantajlı vatandaşlarımıza, insan onuruna yaraşır biçimde sosyal yardım ve pozitif ayrımcılık yapan bir belediyecilik anlayışıyla çalışacağım.

  1. Kültür, Sanat ve Sporu Geliştiren Belediyecilik

Ürgüp sakinlerinin kültür-sanat etkinliklerine ve spor faaliyetlerine kolayca erişebilmesini sağlayan, Ürgüp’ü bir çok ulusal ve uluslararası konsere, festivale, sanat ve spor etkinliğine ev sahipliği yapan bir kent haline getiren bir belediyecilik vaad ediyorum.

  1. Gülümseten Belediyecilik

Unuttuğumuz neşeyi, eğlenceyi, umudu, tekrar hatırlayalım istiyorum. Mutlu ve gülümseyen, kadını, erkeği, çocuğu, emeklisi, işçisi, memuru, esnafı, sanayicisi, çiftçisi, girişimcisi, öğrencisiyle tüm Ürgüplülerin, hep birlikte mutlu ve huzurlu yaşadığı bir kent yapmak için çok çalışmayı vaad ediyorum.

Özetle, Yine Yeniden Ürgüp diyorum.

Saygılarımla,

Ali Ertuğrul BUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir