Auto King Ana Servis ve Genel Müdürlük Taşınıyor

2013 yılında Auto King ile ilk tanışma hikayemi daha önce bir yazımda anlatmıştım.

Tanışmayı takip eden  beş yıl görev yaptığım Fu Gayrimenkul firması çalışma dönemimde, ortak sermayedar Pera Capital Direktörleri’nden sıklıkla, “Auto King Maltepe binasının daha etkin olması gerektiği” konusunu dinlemiştim.

 • 15.000 metrekarelik büyüklüğüne karşılık, 5 katlı olmasından dolayı bir servis olarak yeterli verim alınamadığı,
 • Katlar arasında sadece bir asansörün araçları taşıdığı ancak, asansörün eski teknoloji olması nedeniyle  araç sevkiyatının çok zaman aldığı,

gibi konuları daha önceden dinlemiş ve öğrenmiş idim.

Göreve başladığım 08 Ağustos 2018 tarihinden itibaren de, Maltepe’de bulunan bu servisimizi ve aynı binada yer alan Genel Müdürlüğümüzü taşımaya dönük çalışmalara başladık.

Yirmiden fazla lokasyona baktık, inceledik. Sonunda, Kartal da bulunan yaklaşık 7.800 metrekarelik yeni lokali bulduk. En büyük avantajı; düz ve tek katlı olmasıydı.

Yeri bulduk beğendik ama böylesi ekonomik ortamlarda Auto King gibi bir devin ana servisini  ve genel müdürlüğü’nü taşımak maliyetli olacaktı.

Üstelik taşınırken de mevcut eskimiş teknolojiyi de beraberimizde taşımak istemiyorduk.

Devreye, uzun yıllardır iş ortağımız,  Dünya ve Türkiye’nin en büyük boya üreticilerinden Axalta girdi.

Piyasa terminolojisi ile “birinci sınıf” otomobil boyası üreten Axalta ;  Auto King’e özel, benzersiz kalitedeki,  “Autoking” (branded)  markası ile Türkiye’nin 45 ilinde faaliyette bulunan 54 Auto King servisi için  uzun yıllardır “üstün kalitede” boya üretiyor.

Kendileri ile yaptığımız görüşmede; “Gelin, birlikte Türkiye için örnek bir özel servis yapalım” dedim. Teknolojisi, süreçleri  ve üretim kalitesi ile…

Bir kaç görüşmeden sonra  güçlü bir destek verdiler. İtalya’da boya kabini ve astar kabini konusunda uzman “USI” firmasına, 3 boya ve 13 astar kabini üretim siparişi verildi.

Belirtilen tarihten daha erken sürede de teslim edildiler. Montajları geçtiğimiz hafta içerisinde tamamlandı.

Yeni servisimizi sadece teknoloji değil, süreç olarak da planladık.

Auto King bünyesinde uzun yıllardır görev yapan Yüksek İnşaat Mühendisi arkadaşımız, Axalta firması mühendisleri ve İtalyan USI mühendisleri tarafından, kurulacak servisimiz bir üretim bandı şeklinde tasarlandı, planları çizildi.

İç tasarım ve makinaların yerleştirilmesi de bu planlara göre gerçekleştirildi.  Onarıma giren araçların bir kapıdan içeri girmesi ve üretim bandının sonunda, onarılmış olarak diğer kapıdan dışarı çıkartılması amaçlandı.

Hedefimiz:

 • Daha az sayıda ve fakat en vasıflılarından oluşmuş ekibi,
 • Tek kata yoğunlaşmış düz üretim lokasyonu,
 • Yüksek teknolojisi,
 • Etkin süreçleri

ile daha fazla aracı onarabilmekti.

Bu ekonomik dalgalanma döneminde, Ülkemiz, sigorta sektörü, filo kiralama şirketleri ve nihai müşterilerimize daha kaliteli bir servis sağlayabilmekti.

Servisimizin giriş ve çıkışında yer alan plaka okuma sistemleri ile  araçların giriş-çıkış ve serviste kalış sürelerini sistemlerimiz üzerinde izleyebileceğiz.

Yaklaşık 3.5 aydır devam eden çalışmalarımız sona yaklaştı. 25-27 Ocak tarihlerini kendimize taşınma tarihi olarak seçtik.

Aynı lokasyona Genel Müdürlüğümüzü de taşıyoruz.

Birkaç ay sonra resmi bir açılış töreni ile sigorta sektörünün görüşlerine açacağımız  yeni servisimize, üretici 80 arkadaşım yanlarına sadece el aletlerini alarak gidecekler. Çünkü daha iyi hizmet için Boya firmamızın olağanüstü destekleri ile güzel ve daha çok verimli bir tesisi ve de Makine ve teçhizatı son teknoloji ve sıfır ekipman onları bekliyor.

Sigorta sektörü paydaşları için de rol model bir servis oluşturduğumuzu düşünüyorum. Servis hazır, ekip hazır.

28 Ocak 2019’dan itibaren yeni servisimizde “Değiştirmeyelim Onaralım” diyoruz.

 

“Auto King Ana Servis ve Genel Müdürlük Taşınıyor” için 2 yanıt

 1. Gittiginiz her yere yenilikler ve heyecan götürüyorsunuz Ertugrul bey dostum.

  Yeni mekaniniz simdiden hayirli ve ugurlu olsun .

  Yasar

  1. Yaşar Bey, her zaman pozitif desteğinizi almaktan mutluluk duyuyorum.

   Bizim karı-koca, rutin bir işte sakin oturabilme becerimiz yok. İyi mi kötü mü bilmiyoruz. Sürekli yeni bir şey, farklı bir şey olsun, seviyoruz.
   İyi akşamlar,
   Ertuğrul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir