AUTO KING İle Çalışmak İçin Doğru Zaman

 

ODD Eylül 2018 ayında gerçekleşen otomobil satışlarını açıkladı.

2018 yılı Eylül ayında otomobil satışları bir önceki yılın, aynı ayına göre yüzde 67,06 azalmış ve 17.595 adet gerçekleşmiş.

Geçen sene Eylül ayında gerçekleşen otomobil satış rakamı ise 53.423 adet.

AUTO KING’ de Ağustos 2018’de, otomobil satışlarındaki yukarıda belirtilen sert düşüş ile aynı zaman aralığında göreve başladım.

Tam da, ana faaliyet alanı otomobil ve sigorta şirketlerinin müşterilerine hasar onarım hizmeti olan  bir şirkete yönetici olarak göreve başlamış  olmanın zorluğunu düşünüyordum ki şirket içi bir sunum bu fikrimi değiştirdi.

Bu sunumda; Fazıl Bey ve Dilek Hanım’ın AUTO KING firmasını, 2001 krizinin olumsuz etkilerinin devam ettiği  dönemde kurdukları ve işlerini kriz ortamında nasıl hızla büyüttükleri, kronolojik olarak anlatılıyordu. Ekonomik dalgalanma döneminde, sigorta şirketi müşterilerinin  daha az maliyet ile araç hasarlarını onarmaları yönünde “mini” hasar onarım ürünü geliştirilmiş ve sigorta şirketlerine önerilmiş. Bu ürün kısa zamanda neredeyse tüm sigorta şirketleri tarafından kabul görmüş ve pazarda hızla yaygınlaşmış.

O yıllara benzer şekilde; ekonomik daralmanın yaşandığı bu dönem de de AUTO KING firması müşterilerine yeni fırsatlar sunabilir mi?

Ülkemiz, sigorta şirketleri, müşteriler, acenteler vb. tüm paydaşların ekonomilerine katkı sağlayabileceğimiz yeni bir dönemde miyiz?

diye düşündüm.

AUTO KING, müşterilerine ne tür imkanlar sunabilir?  Mini ve Mobil onarım hizmetleri şirketimizin temel ürünleri ve olmaya da devam edecekler.

Yeni dönemde, Mini hasar onarım ürününün yanında, rakamsal olarak biraz daha orta-büyük hasarlara ilişkin de Mini Onarım Plus ürününü geliştirdik ve sigorta şirketlerine çözüm olarak sunmaya başladık.

Bu arada AUTO  KING hızla yeni yapılanmasını tamamlıyor.

  • Yeni organizasyon şemasını oluşturduk ve çok büyük oranda gerekli atamalar yapıldı.
  • Şirketimiz Misyon ve Vizyon’u  belirlendi.
  • Şimdi sürat ile yeni stratejilerimiz üzerinde çalışılırken bir yandan da AUTO KING olarak;  “54 servisimiz ve sayısı 1.500’leri aşan büyük AUTO KING Ailesi ile birlikte müşterilerimize başka ne hizmetler sunabiliriz?”

sorusuna cevaplar arıyoruz.

Bu arada şirketimiz ile ilgili bazı şaşırtıcı konuları  ben de yeni öğreniyorum.

Örnek: Türkiye’ de otomobil deri döşemelerindeki hasarları onaran ilk şirketlerden olan  AUTO KING, bu çalışmalarda kullandığı malzemeleri, yurt dışından doğrudan kendisi ithal ediyor.

Mobil parça onarımında sadece Türkiye’de değil, Dünya’da da AUTO KING’in “bir ilk” olduğu,

vb. gibi.

Geçen hafta yaptığım bir mülakatta; aday uluslararası  bir otomobil markasının yurt içi ve dışı tedarik sorumlusu olarak geçmişte çalıştığını ifade ettikten sonra;

“Kurulduğu ilk yıllarda, AUTO KING’in bir rakip olarak Yetkili Servisleri çok korkuttuğunu, büyümesinin engellenmesine dönük kulis faaliyetlerinde, bulunduklarını” ifade etti.

Tek başına bu bilgi bile, şirketimizin pazarda doğru boşluğu gördüğü ve doldurduğu yönündeki inancımı bir kere daha artırdı.

Biz, AUTO KING ekibi olarak şirketimizi pazarda, “müşterilerimizin araçlarının değerini koruyacak çözümler sunan, servis ağı” olarak konumlandırıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir