Trafik Kazası Sonrası Kritik Saatler

Geçtiğimiz günlerde Boğaz Köprüsü geçişi sırasında eşimin kullandığı aracın arkasına, bir başka aracın çarpması ile savrulan bir motosiklet çarpmış.

Sabah, işe gidiş yoğunluğunda üstelik köprü üzerinde bir kazanın meydana gelmesinin verdiği ekstra stres ve özellikle de araca çarpan aracın bir motosiklet olması nedeniyle eşim heyecan ve endişe ile beni aradı. Kazayı anlattı. Heyecanını paylaştı.

Neyse ki kaza sadece maddi zarar ile sınırlı kalmış.

Kısa bir süre sonra sigorta şirketimize hasar ihbarımızı yaptık.

Daha sonra da sigorta şirketimizin yönlendirmesi ile pek çok sigorta şirketinin olduğu gibi bizim kasko sigorta şirketimizin de çalıştığı Autoking servisine onarılmak üzere aracımızı teslim ettik.

Üç gün içinde de kalite ve özenle onarılmış aracımızı teslim aldık.

Yaşanmış bu olaydaki sürecin aslında tüm Dünya’da da trafik kazalarının oluşumu sonrası yaşanan süreç olduğunu ise dün çalışma arkadaşımın yaptığı sunumdan öğrendim.

Yapılan bir araştırmaya göre trafik kazasına karışan kişiler ilk bir saat içinde panik içinde kendilerine en yakın kişiye/kuruma telefon açıp durumu paylaşma ihtiyacı duyuyorlarmış.

Kazanın yarattığı olumsuz etkinin geçmesi ve sakinlemek için bu saatten sonra iki saat daha geçmesi gerekiyormuş ki bu iki saatlik süre içerisinde, sigortalı ise sigorta şirketine, sigorta acente veya broker’ına veya en güvendiği servise ulaşmaya çalışıyormuş.

Sonra ki iki haftalık dönemde ise aracının onarımı ile ilgileniyor ve onarımın tamamlanmasını bekliyormuş.

Biz Autoking olarak Türkiye’nin 45 ilinde, 54 servisimiz, yurt dışında faal Yunanistan ve KKTC servislerimiz, yaklaşık 1.600 kişilik eğitimli kadromuz ile ilk panik anından başlayarak, aracı ile kaza yapan tüm sürücülerin ilk arayacağı ve kazanın oluşum şeklini paylaşabileceği bir yakını, kaza sonrası ne yapması gerektiği konusunda kendilerine destek olacak bir danışman ve de aracın tamir sürecinde verdiğimiz güler yüzlü, kaliteli ve de hızlı hizmet ile müşterilerimizin yanında olan servis olmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz.

Üstelik Değiştirmeyelim Onaralım mottomuz ile ve de yetkili servislerden daha hesaplı ve fakat özel servislerden daha kurumsal ve garantili hizmetimiz ile…

Bu arada hiçbir kazanın yaşanmaması büyük  temennimizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir