Dağıtım Kanalları Mücadelesinde Taraflar Değişiyor

Takip edenler biliyordur, bloğumdaki yazılarımın  bir kısmını ingilizceye çeviriyor ve yayınlıyorum. Yazılarımı paylaştığım önemli kanallardan bir tanesi de  Linkedin ortak paylaşım platformu.

Bankaların dijital sigortacılığa adım attıklarına dair yazımın da ingilizcesini bloğuma ekledim ve Linkedin’den paylaştım.

Yazıma yine Linkedin aracılığı ile  Brezilya’dan, eski bir çalışma arkadaşımdan bir yorum geldi.

Yorumda özetle:

“Latin Amerika ve özellikle de Brezilya’da benzer gelişmeler var. Önümüzdeki yıllarda derin dönüşümler göreceğimize inanıyorum. Daha genç nesiller topluca on-line satın alımlara yöneliyorlar ve bankalar bu gelişimi yakalamak için kendi portallarını geliştiriyorlar .  Gelecekte bankalar ve brokerlar arasında bir mücadele olacaktır.

Müşteriye daha fazla odaklanılması ve dataların etkin kullanımı, sigortacılar açısından önem taşımaktadır.”

denilmektedir.

Sigortacılıkta düne kadar ağırlıklı olarak ticari müşteriler için acenteler ve bankalar arasında yaşanan dağıtım kanalı mücadelesi yerini on-line bireysel  iş yapan brokerlar/aggregatorler ile bankalar arasında mücadeleye bırakacak gibi gözüküyor.

Latin Amerika ve özellikle de Brezilya ekonomisinin, bizim ekonomimize benzerliğini düşündüğümde on-line sigortacılıkta ilginç gelişmeler olacağını söylemek zor olmayacak.

Not: Geçtiğimiz günlerde Linkedin’den aşağıdaki mesajı aldım.

My Part in LinkedIn’s 200 Million Member Milestone

linkedin.com

Hurray! I have one of the top 1% most viewed @LinkedIn profiles for 2012. “

200 milyon üyesi olan bir network içinde, 2012 yılı içerisinde profilimin  en fazla görüntülen %1’lık dilimde olması, hoşuma gitmedi değil.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir